Pivo PRIMÁTOR

Založení pivovaru v Náchodě se datuje roku 1872, první zmínky o vaření piva v Náchodě ale sahají o téměř čtyři a půl století dál. První pivo pak spatřilo světlo světa o rok později od založení, nejčastěji to byla piva 10°a 11°.

Značka piva PRIMÁTOR má mladší kořeny. Vepsala se konzumentům do paměti od roku 1935. O necelých padesát let později začal pivovar PRIMÁTOR Náchod jako jeden z prvních v našich zeměpisných šířkách vyrábět i takzvané pito.

Dnes vyrábí pivovar v Náchodě rozličné možností klasických piv, speciálů i nealko nápojů. Velkou část produkce vyváží po Evropě i do vzdálenějších destinací jako jsou Brazílie nebo Jižní Korea.

Obrovským úspěchem pro náchodský pivovar byl v roce 2013 svrchně kvašený pšeničný Primátor Weizenbier. Tento zlatavý mok s nádechem hřebíčku se stal nejlepším pivem světa - ověnčen cenou World Beer Awards - "World Best Beer".

Dnes už to nejsou jen zlatavé moky, ale i limonády od oblíbené malinovky až po českou kolu. Za velice osvěžující se považováno také ovocné pivo Chipper - původně grepové.

Dodnes je u nás i v zahraničí asi nejoblíbenějším pivem ležák Primátor 11°. Pokud si rádi zajdete na jedno točené a máte cestu kolem, můžete se na něj stavit třeba v Hronově, který je co by kamenem dohodil od pivovaru Náchod. Hospoda u Foxe čepuje PRIMÁTOR 11° poctivě a s láskou.